Logo firmy OSOBNÍ DŮLNÍ SVÍTIDLA


O nás

Společnost KV - Svítidla a.s. navazuje na výrobu osobních důlních svítidel a nabíjecích stojanů zahájenou oficiálně 3.12.1921. Již od roku 1909 však zde vlastnila objekt firma Friemann & Wolf ve kterém provozovala prodej, montáž a opravy důlních svítidel. Tento rok také považujeme za počátek výroby důlních svítidel v Karlových Varech.

Díky dlouholetým zkušenostem jsme se dostali mezi špičku v oblasti výroby bezpečných osobních důlních svítidel. Protože si uvědomujeme, že i v tak nebezpečné činnosti jako je dobývání surovin v podzemí jsou nejcennější lidské životy a lidské zdraví, byli jsme první na světě, kdo uvedl do provozu osobní důlní svítidlo schopné bezpečného provozu i v prostředí s vysokou koncentrací metanu.

Záchranářské záslužné kříže za vývoj svítidla T 1004.02 Certifikát k udělení Záchranářského záslužného kříže V roce 2006 nám Český báňský úřad udělil záchranářské záslužné kříže za dokončení vývoje důlního svítidla T 1004.02. Toto svítidlo bylo jako první na světě schváleno pro použití v prostředí kategorie M1. Dokončení vývoje a schválení svítidla bylo velkým přínosem pro bezpečnost báňských záchranářů, kteří se při záchraně životů musí často pohybovat i v tom nejvýbušnějším prostředí.

Kontaktujte nás

KV - Svítidla a.s.
Mostecká 141
360 01 Otovice

E-mail: info@kv-svitidla.cz